Festiwal projektów 2023

W dniach 24-26 kwietnia w naszej szkole miały miejsce międzyklasowe działania w ramach projektu „Ciało i umysł człowieka”. Uczniowie z klas 1-3 wraz ze starszymi kolegami z klas 7 i 8 przygotowywali prezentacje swoich pomysłów na przedstawienie tego tematu. Kolejny raz przekonaliśmy się, że współpraca się opłaca! Efekty ich działań są niezwykle ciekawe i zaskakujące. Grupa 1 zgłębiała tajniki mózgu tworząc jego model przestrzenny. Poszerzała wiedzę na temat anatomii człowieka. Stworzyła mapę receptorów na stopach. Powstał lapbook z ciekawostkami związanymi z ciałem i umysłem. A na koniec uczniowie zobaczyli coś, czego w rzeczywistości nie ma - oglądali i rysowali iluzje optyczne. Grupa 2 swoją uwagę skupiła na najbardziej złożonym i tajemniczym organie człowieka, jakim jest mózg. Uczniowie stworzyli model mózgu, omówili  jego poszczególne części i ich funkcje. Na plakatach przedstawili informacje o neuronach, pamięci i śnie. Wyjaśnili czym są emocje, a także zaprosili chętnych uczestników do zabawy z pudełkiem emocji. Grupa 3 przedstawiła rozmaite aktywności związane z CIAŁEM I UMYSŁEM.  Rozpoczęła prezentację od przedstawienia ewolucji człowieka w formie makiety z plasteliny. Następnie zmysły były naszym tematem przewodnim , a dokładnie skupiliśmy się na smaku i dotyku. Dzieci przygotowały prezentację multimedialną o wyżej wymienionych  zmysłach, łamigłówki, krzyżówki, zagadki. Dzieci mogły doświadczyć tych zmysłów zarówno w teorii, jak i praktyce. Zwieńczeniem naszej prezentacji było spotkanie z ROBOTEM -  przyjacielem człowieka, który  nie tylko nie zdradzi naszych sekretów, ale nawet potrafił spienić mleko do kawy. Grupa 4 zgłębiała tajniki działania zmysłów człowieka oraz układów- oddechowego, krwionośnego, pokarmowego i nerwowego. Prezentacja była bardzo interesująca, zawierała też wiele zaskakujących ciekawostek i niespodzianek. Dla ciała i umysłu ważne jest zdrowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu. Grupa 5 zaprezentowała wykonana w formie 4d piramidę zdrowia, model budowy szkieletu człowieka oraz   model mózgu. Mentorzy z grupy 6 w ciekawy i kreatywny sposób podeszli do zadania. Wyznaczyli też zadania swoim " podopiecznym". Przygotowali interesującą prezentację multimedialną, plakat w 3D oraz quiz, w których skupili się o uzależnieniach i nałogach. Uczniowie z innych grup z dużym zaciekawieniem wysłuchali prezentacji i zadawali pytania. Gratuluję wszystkim!