O nas

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II powstała w 1999 r. Założycielami są Helena Olkucka, Robert Olkucki oraz Paulina Petrykat — Żmijewska — właściciele szkoły.

1. Jesteśmy "Szkołą odkrywców talentów".

2. Realizujemy program "Język to podstawa. Ucz się języków".

3. Jesteśmy szkołą rzetelnie uczącą.

• W naszej szkole nikt się nie nudzi.

• Twórczy wysoko wykwalifikowani nauczyciele wykorzystują autorskie lub sprawdzone programy.

• Rozwijamy wrażliwość estetyczną, indywidualne zdolności twórcze, pozytywny sposób patrzenia na świat i siebie, szacunek dla pracy innych i swojej, aktywność twórczą.

• Pobudzamy ciekawość poznawczą, otwartość wobec innych.

• Proponujemy bogatą ofertę zajęć dodatkowych w ramach czesnego: kuźnie talentów oraz koła zainteresowań).

• Na zakończenie semestru uczniowie klas IV, V, VI zdają egzaminy sprawdzające poziom ich wiedzy (matematyka, j. polski, j. angielski).

• W ramach świetlicy organizujemy pomoc w odrabianiu lekcji.

• Zdobytą wiedzę na lekcjach nasi wychowankowie uzupełniają poprzez udział w wielu interesujących wycieczkach.

• Szkoła oferuje cztery języki (angielski, do wyboru: niemiecki, hiszpański, francuski).

• W klasach O — III oprócz zajęć zgodnych z rozporządzeniem MENiS obowiązkowo są j. angielski, plastyka, muzyka, wychowanie fizyczne. W klasach IV — VI — język angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, informatyka, dodatkowe lekcje języka polskiego, matematyki.

4. Realizując misję wychowawczą organizujemy akcje charytatywne — kiermasze, pikniki, festyny na rzecz dzieci niepełnosprawnych, najuboższych, hospicja itp. Kształtujemy empatię, asertywność, samoocenę, zainteresowania czytelnicze i kulturalne.

5. Dużym atutem szkoły jest jej kameralność.

Tylko po jednym oddziale (do 18 uczniów). W kolorowych salach każdy uczeń ma osobiste półki na książki. Dysponujemy salą gimnastyczno — rekreacyjną, informatyczną oraz interaktywną. Posiadamy duży, kolorowy plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią oraz boisko ze sztuczna trawą. Gwarantujemy uczniom drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, bezpłatny dostęp do zimnych i gorących napojów oraz owoców i warzyw. Zajęcia z wielu przedmiotów odbywają się w salach informatycznej oraz interaktywnej. W czasie przerw międzylekcyjnych można też pograć na sali gimnastycznej, która ze względu na małą ilość uczniów w szkole, jest do dyspozycji swoich wychowanków w czasie przerw.

6. Uczniowie są pod stałą opieką psychologa, logopedy i reedukatora.

7. W placówce jest prowadzony monitoring osób wchodzących i wychodzących.

Absolwent naszej szkoły bardzo dobrze funkcjonuje w swoim naturalnym otoczeniu w domu i w szkole. Pozytywnie patrzy na otaczający go świat. Traktuje naukę jak coś oczywistego. Ma określony, dość szeroki krąg zainteresowań. Jest otwarty, odpowiedzialny, krytyczny, ciekawy świata, prawy i tolerancyjny.