Partnerzy i współpraca

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ I PLACÓWEK SPECJALNYCH LEGIONOWO

 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ I PLACÓWEK SPECJALNYCH

 

FUNDACJA „PROMIEŃ SŁOŃCA” LEGIONOWO

 

FUNDACJA „PROMIEŃ SŁOŃCA” LEGIONOWO

Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Powiatowym Zespołem Szkół i Placówek Specjalnych oraz fundacją „Promień słońca”, organizując wiele przedsięwzięć, które mają na celu przeciwdziałaniu wykluczeniu osób niepełnosprawnych i uwrażliwieniu naszych uczniów na potrzeby innych. Wspólnie organizujemy Dni Osób Niepełnosprawnych, kiermasze świąteczne, warsztaty, koncerty. Dzięki wspólnemu działaniu uczymy od najmłodszych lat, akceptacji "inności" drugiego człowieka, życzliwości i szacunku. Wspólne przedsięwzięcia przynoszą korzyści wszystkim biorącym w nich udział - uczestnicy uczą się wzajemnie o sobie i od siebie.

 

MIEJSKI OŚRODEK KULTURY LEGIONOWO

 

Miejski Ośrodek Kultury

Z Miejskim Ośrodkiem Kultury współpracujemy od kilkunastu lat na wielu płaszczyznach, a od 4 lat współorganizujemy Dni Osób Niepełnosprawnych – jest to święto twórców niepełnosprawnych, ich rodzin, opiekunów i sympatyków, którym bliska jest idea zapobiegania wykluczeniu społecznemu, izolacji i marginalizacji niepełnosprawnych.

 

POLSKA AKADEMIA NAUK PAŁAC W JABŁONNIE

 

PAN

Od 2005 roku nasze placówki uczestniczą w organizacji Festiwalu Nauk, który odbywa się we wrześniu. Celem Festiwalu jest zainteresowanie i przybliżenie odwiedzającym różnych dziedzin nauki.

 

LABOLO®

 

laboloLabolo® powstało, by uczyć dzieci logicznego myślenia, szybkiej analizy faktów, myślenia poza schematami, świadomego obchodzenia pułapek myślowych, w jakie wpada nasz mózg. Stworzyliśmy Laboratorium Logicznego Myślenia, gdyż zależy nam by dzieci, które do nas przyjdą nie tylko poznawały teorię, ale przede wszystkim bardzo dużo próbowały, trenowały, poznawały, same często wpadały w pułapki myślenia, by nauczyć się z ich szybko wychodzić, a w przyszłości je omijać.

 

LEGROBOT

 

legrobot

Legionowskie koło robotyki „LEGROBOT” powstało z inicjatywy dwóch entuzjastów mechatroniki - Jarosława Kity i Roberta Szymańskiego, muzyka zespołu Sexbomba w 2009 r. Działa na terenie Legionowa i okolic. Koło popularyzuje robotykę, prowadzi pokazy, prezentacje, warsztaty i cykliczne zajęcia, na których dzieci i młodzież samodzielnie, od podstaw, pod okiem instruktorów budują roboty. Jeden z pierwszych pokazów został przeprowadzony w 2010 roku w legionowskim ratuszu. Pokazy i zajęcia odbywają się w oparciu o własny, autorski program. Nie są w ich trakcie wykorzystywane gotowe zestawy „Lego” ani innych firm, za to wykorzystywanych jest wiele elementów z komputerowego recyclingu. Uczestnicy „LegRobot” od pięciu lat biorą udział w zawodach w ramach ROBOMATICONU organizowanego przez Politechnikę Warszawską. Od 5 lat LegRobot prezentuje swoje projekty w ramach corocznego Festiwalu Nauki PAN w Pałacu w Jabłonnie. Od 4 lat na stoisku „LegRobot” podczas Festiwalu Nauki PAN w Jabłonnie są prezentowane drukarki 3D, które zamiast obrazków samodzielnie wytwarzają trójwymiarowe elementy. Komputerowo sterowana głowica zamienia elektroniczne dane w konkretne przedmioty! Te niesamowite konstrukcje są na co dzień wykorzystywane do produkcji samodzielnie zaprojektowanych części i elementów, z których następnie w pracowni „LEGROBOT” powstają roboty. Koło już kolejny rok prowadzi stałe zajęcia w Szkole Niepublicznej im. J.P. II w Legionowie i Jabłonnie. Od roku szkolnego 2013/2014 zostały utworzone dodatkowe grupy dla dzieci i młodzieży nie będącymi uczniami tej szkoły.

 

FUNDACJA WYCHOWANIE DO SZCZĘŚCIA

 

FUNDACJA WYCHOWANIE DO SZCZĘŚCIA

Fundacja prowadzi wszechstronne działania na rzecz wychowania i edukacji dzieci i młodzieży, przez promowanie idei Logodydaktyki. Logodydaktyka, koncepcja wspierająca rozwój człowieka, stworzona przez Iwonę Majewską - Opiełkę opiera się o właściwie rozumianą skuteczność działania i permanentny rozwój. Praktyczny charakter zawdzięcza połączeniu skuteczności z etycznym podejściem do działania. Opiera się o niepodważalne pryncypia i siłę charakteru. Logodydaktyka w szkole pozwala w ramach procesu systemowej edukacji kształtować charakter dzieci oraz nawyki i kompetencje pozwalające na pełne wykorzystanie ich potencjału z korzyścią dla siebie i społeczeństwa. Pozwala w skuteczny, mądry sposób tworzyć relacje z samym sobą, innymi i otaczającą nas rzeczywistością.

 

STUDIO TAŃCA ROBERT KOCHANEK

 

STUDIO TAŃCA ROBERT KOCHANEK

Szkoła tańca, która rozpoczęła swoją działalność od września 2014 roku. Ich misją jest wyławianie i promowanie nowych talentów, które w przyszłości będą reprezentować Polskę międzynarodowych wydarzeniach tanecznych. Atutem „Studia Tańca Robert Kochanek” są niewielkie grupy co sprawia, że prowadzący ma możliwość indywidualnego podejścia do każdego z uczestnika. Kadra studia szczyci się wieloma sukcesami na parkietach Polski i Świata. W przekazywaniu wiedzy i umiejętności nie ma im równych.

EL TUR

Od 2000 r.  lat jeździmy na wycieczki ze znanym i bardzo lubianym przez dzieci i młodzież przewodnikiem - panią Elżbietą Detką. Pani Ela od 20 lat współpracuje z wieloma szkołami warszawskimi oraz miast sąsiadujących ze stolicą. Jest mieszkanką Legionowa, mamą dwóch córek i babcią. Zawód przewodnika wykonuje z wielką pasją. Jej wycieczki są zawsze przemyślane i dostosowane do wieku dzieci. Z panią Elą uczniowie odkrywają tajemnice stolicy, wędrują w czasy naszych przodków czy odkrywają czar naszej przyrody. Na wycieczkach jest zawsze wesoło i ciekawie, a co najważniejsze bezpiecznie. Pani Ela od początku swej drogi zawodowej współpracuje z jednym kierowcą - panem Januszem, który wyróżnia siĘ niezwykłym spokojem, opanowaniem i profesjonalizmem. Posiada jeszcze jedną ważną cechę - lubi dzieci i potrafi nawiązać z nimi nić porozumienia. Nasi uczniowie byli z panią Elą , oprócz wycieczek po Warszawie, w Czarnolesie, Toruniu, Górach Świętokrzyskich, Sierpcu, Łowiczu, Kazimierzu Dolnym, Krakowie i w wielu innych ciekawych miejscach.

HAMAK - TUR

  Hamak tur Od  wielu lat  jeździmy na zielone szkoły, obozy z firmą Hamak – tur.

Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Specjalizuje się z aktywnym wypoczynku dzieci i młodzieży oraz w wyjazdach rodzinnych. Sprawdzone obiekty, solidni przewoźnicy, doświadczona kadra wywodząca się wyłącznie z czynnych zawodowo nauczycieli i instruktorów sportu, małe grupy ćwiczebne na zajęciach, bogaty program, różnorodna oferta letnia i zimowa oraz wysoki stosunek jakości do ceny - to czynniki wyróżniające firmę na rynku. Hamak-tur to również członek Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej oraz członek programu Rzetelna Firma prowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów. Nasi uczniowie z Hamak - Turem wypoczywali w Białce Tatrzańskiej, na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, W Białowieży, Żabinkach, Poddąbiu, Gierałtowie. Z wycieczek i obozów nasze dzieciaki przywożą ogromny bagaż doświadczeń i umiejętności.

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W LEGIONOWIE

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie jest powiatową samorządową jednostką organizacyjną, wykonującą w imieniu powiatu zadania własne i zlecone z zakresu pomocy społecznej. Wspólnie z PCPR  nasza szkoła organizuje Plener Malarski w ramach obchodów Dni Osób Niepełnosprawnych.

 

LEO MANIAK

"Leo Leo Maniak to program stworzony specjalnie dla  dziecka, aby rozbudzić i rozwinąć wszystkie jego zdolności. Unikalna kompozycja zajęć kładzie nacisk na najbardziej skuteczne metody efektywnej nauki, dzięki którym  dziecko bez problemy przyswoi sobie ortografię, zacznie płynnie czytać, samodzielnie notować, korzystać z technik pamięciowych oraz rozwinie swoją koncentrację.

Leo Maniak dedykowany jest dzieciom w wieku od 8 do 13 lat. Każde z nich znajdzie w nim coś idealnego dla siebie –  program doskonały jest dla uczniów o wielu zainteresowaniach, ale i dla tych mających trudności szkolne, dla dzieci lubiących uczyć się poprzez ruch i tych, które chciałyby nabrać więcej pewności siebie. Wyjątkowa konstrukcja programu Leo Maniak wspiera również dzieci z problemami.

 

MathRiders

Math

Matematyka może być atrakcyjna i fascynująca, jeśli jest uczona we właściwy sposób. Program nauczania MathRiders został zaprojektowany tak, aby rozwijać zdolności akademickie i wzmacniać pewność siebie uczniów. A to wszystko dzięki sukcesom, które osiągną z MathRiders. Zajęcia MathRiders odbywają się w małych grupach 5-8 uczniów, co zachęca ich do odkrywania świata matematyki, porządkowania swoich procesów myślowych, rozwijania zdolności samooceny i umiejętności społecznych.


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress