Partnerzy i współpraca

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ I PLACÓWEK SPECJALNYCH LEGIONOWO

 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ I PLACÓWEK SPECJALNYCH

 

FUNDACJA „PROMIEŃ SŁOŃCA” LEGIONOWO

 

FUNDACJA „PROMIEŃ SŁOŃCA” LEGIONOWO

Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Powiatowym Zespołem Szkół i Placówek Specjalnych oraz fundacją „Promień słońca”, organizując wiele przedsięwzięć, które mają na celu przeciwdziałaniu wykluczeniu osób niepełnosprawnych i uwrażliwieniu naszych uczniów na potrzeby innych. Wspólnie organizujemy Dni Osób Niepełnosprawnych, kiermasze świąteczne, warsztaty, koncerty. Dzięki wspólnemu działaniu uczymy od najmłodszych lat, akceptacji "inności" drugiego człowieka, życzliwości i szacunku. Wspólne przedsięwzięcia przynoszą korzyści wszystkim biorącym w nich udział - uczestnicy uczą się wzajemnie o sobie i od siebie.

 

MIEJSKI OŚRODEK KULTURY LEGIONOWO

 

Miejski Ośrodek Kultury

Z Miejskim Ośrodkiem Kultury współpracujemy od kilkunastu lat na wielu płaszczyznach, a od 4 lat współorganizujemy Dni Osób Niepełnosprawnych – jest to święto twórców niepełnosprawnych, ich rodzin, opiekunów i sympatyków, którym bliska jest idea zapobiegania wykluczeniu społecznemu, izolacji i marginalizacji niepełnosprawnych.

 

POLSKA AKADEMIA NAUK PAŁAC W JABŁONNIE

 

PAN

Od 2005 roku nasze placówki uczestniczą w organizacji Festiwalu Nauk, który odbywa się we wrześniu. Celem Festiwalu jest zainteresowanie i przybliżenie odwiedzającym różnych dziedzin nauki.

 

LABOLO®

 

laboloLabolo® powstało, by uczyć dzieci logicznego myślenia, szybkiej analizy faktów, myślenia poza schematami, świadomego obchodzenia pułapek myślowych, w jakie wpada nasz mózg. Stworzyliśmy Laboratorium Logicznego Myślenia, gdyż zależy nam by dzieci, które do nas przyjdą nie tylko poznawały teorię, ale przede wszystkim bardzo dużo próbowały, trenowały, poznawały, same często wpadały w pułapki myślenia, by nauczyć się z ich szybko wychodzić, a w przyszłości je omijać.

 

FUNDACJA WYCHOWANIE DO SZCZĘŚCIA

 

FUNDACJA WYCHOWANIE DO SZCZĘŚCIA

Fundacja prowadzi wszechstronne działania na rzecz wychowania i edukacji dzieci i młodzieży, przez promowanie idei Logodydaktyki. Logodydaktyka, koncepcja wspierająca rozwój człowieka, stworzona przez Iwonę Majewską - Opiełkę opiera się o właściwie rozumianą skuteczność działania i permanentny rozwój. Praktyczny charakter zawdzięcza połączeniu skuteczności z etycznym podejściem do działania. Opiera się o niepodważalne pryncypia i siłę charakteru. Logodydaktyka w szkole pozwala w ramach procesu systemowej edukacji kształtować charakter dzieci oraz nawyki i kompetencje pozwalające na pełne wykorzystanie ich potencjału z korzyścią dla siebie i społeczeństwa. Pozwala w skuteczny, mądry sposób tworzyć relacje z samym sobą, innymi i otaczającą nas rzeczywistością.

HAMAK - TUR

 

Hamak tur

Od  wielu lat  jeździmy na zielone szkoły, obozy z firmą Hamak – tur.

Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Specjalizuje się z aktywnym wypoczynku dzieci i młodzieży oraz w wyjazdach rodzinnych. Sprawdzone obiekty, solidni przewoźnicy, doświadczona kadra wywodząca się wyłącznie z czynnych zawodowo nauczycieli i instruktorów sportu, małe grupy ćwiczebne na zajęciach, bogaty program, różnorodna oferta letnia i zimowa oraz wysoki stosunek jakości do ceny - to czynniki wyróżniające firmę na rynku.
Hamak-tur to również członek Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej oraz członek programu Rzetelna Firma prowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów. Nasi uczniowie z Hamak - Turem wypoczywali w Białce Tatrzańskiej, na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, W Białowieży, Żabinkach, Poddąbiu, Gierałtowie. Z wycieczek i obozów nasze dzieciaki przywożą ogromny bagaż doświadczeń i umiejętności.

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W LEGIONOWIE

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie jest powiatową samorządową jednostką organizacyjną, wykonującą w imieniu powiatu zadania własne i zlecone z zakresu pomocy społecznej.
Wspólnie z PCPR  nasza szkoła organizuje Plener Malarski w ramach obchodów Dni Osób Niepełnosprawnych.

 

MathRiders

Math

Matematyka może być atrakcyjna i fascynująca, jeśli jest uczona we właściwy sposób. Program nauczania MathRiders został zaprojektowany tak, aby rozwijać zdolności akademickie i wzmacniać pewność siebie uczniów. A to wszystko dzięki sukcesom, które osiągną z MathRiders.
Zajęcia MathRiders odbywają się w małych grupach 5-8 uczniów, co zachęca ich do odkrywania świata matematyki, porządkowania swoich procesów myślowych, rozwijania zdolności samooceny i umiejętności społecznych.


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress