mgr Jolanta Jaros

Nauczyciel matematyki i fizyki

Wykształcenie wyższe pedagogiczne

• Uniwersytet Łódzki - Wydział Matematyki
  • Uniwersytet Warszawski - Wydział - Matematyki Informatyki i Mechaniki - licencjat
  • Podyplomowe studia Fizyka z Astronomią
  • Wydział Fizyki Uniwersytet Warszawski
  • Egzaminator maturalny z matematyki - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie.

Codziennie rano ... mówię swoim córkom „witam kochane dziewczynki” – najweselej jak tego dnia potrafię.
Najbardziej lubię chwile, gdy nie widzę żadnego powodu, by marudzić.
Nie byłam w stanie przewidzieć wszystkich niespodzianek jakie mnie spotkały (bo były to niespodzianki  )
Cenię sobie szczerość i życzliwość innych osób.
Często słucham muzyki lub szukam okazji, by to zrobić.
Często myślę 😉 i często się staram by pozytywnie.
Marzę
by zawsze z radością i spokojem czekać na kolejny dzień.
Zawsze staram się cieszyć tym, co mam.
Przeraża mnie każda informacja o skrzywdzeniu bezbronnego dziecka oraz poczucie bezsilności.
Dzień kończę spojrzeniem na śpiące dzieci. To miły widok na dobranoc.
U uczniów cenię otwartość, próby zmieniania świata i siebie na lepsze. Cenię sobie ich szczerość, która daje mi np. refleksje do samooceny.
Nauczycielem zostałam, ponieważ to było mi pisane.
Bardzo lubię pracę z młodzieżą + bardzo lubię matematykę = jestem nauczycielem tego pięknego przedmiotu. Może też z trochę z egoizmu, bo czerpię od uczniów energię i radość życia.
Uczniów staram się motywować własnym zaangażowaniem i uzmysławianiem, że miarą szkolnego sukcesu nie jest tylko ocena, lecz własny rozwój.
W wolnym czasie najpierw dziwię się, że go mam, a potem staram się, by go sobie i rodzinie uprzyjemnić.
Na bezludną wyspę zabrałabym tych, którzy chcieli by się tam ze mną znaleźć.