Certyfikaty

Certyfikat Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Placówka Oświatowa Roku 2015 dla przedszkola

Przedszkole-Roku-2015Scan

Certyfikat British Council

UNIVERSITY of CAMBRIDGE

Order „Przyjaciel Niepełnosprawnych”

certyfikat Przyjaciel NiepełnosprawnychVICTORIA EST AMOR! Zwycięstwem jest miłość! . Kapituła Orderu „Przyjaciel Niepełnosprawnych” 5 lutego 2015 r. przyznała Zespołowi Szkolno – Przedszkolnemu „Milenium”, w skład którego wchodzą przedszkole „Chatka Puchatka”, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legionowie i Jabłonnie oraz Niepubliczne Europejskie Gimnazjum Językowe, ORDER „PRZYJACIEL NIEPEŁNOSPRAWNYCH Kapituła zwróciła uwagę na fakt edukowania i wychowywania dzieci i młodzieży z placówek Zespołu Szkolno - Przedszkolnego „Milenium” w duchu wzajemnego poszanowania, dostrzegania potrzeb innych, empatii, właściwego postrzegania innych ludzi bez względu na ich możliwości.

Statuetka „Przyjaciel Fundacji Promień Słońca”.

promień słońca

Jest ona przyznawana tym osobom i instytucjom, które wpływają na zmianę postaw społeczności lokalnej miasta Legionowo i powiatu legionowskiego wobec osób dotkniętych niepełnosprawnością. Zapobiegają wykluczaniu społecznemu. Przypominają o prostej zasadzie, że w naszym środowisku jest miejsce dla każdego, nie ma naprawdę lepszych i gorszych. Tym osobom jest bardzo bliskie zrozumienie tej prostej maksymy „Pomagam, więc jestem” – powiedział podczas wręczania statuetki prezes fundacji Jerzy Jastrzębski. – Pomaganie ma sens, gdy wypływa z dobroci serca. Dobroć stanowi kwintesencję człowieczeństwa i najwyraźniej widać ją we wspieraniu innych. Troska o słabszych i chęć niesienia mądrej uzasadnionej pomocy to cel działań wielu partnerów fundacji. Statuetka „Przyjaciel fundacji jest symbolem wdzięczności”. Jest zmaterializowanym w szkle słowem „dziękuje bardzo”.

Szkoła Odkrywców Talentów

szkola odkrywcow talentowWyróżnienie to przyznawane jest szkołom w ramach objętego patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej projektu, który rozpoczął się 1 lutego 2010 r. Tytuł stanowi nagrodę dla szkół, które w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania, wspierania zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży oraz, w których systematyczną pracę z uczniami, prowadzą co najmniej trzej nauczyciele i mają konkretne osiągnięcia w tym obszarze działalności pedagogicznej.

Szkoła Promująca Zdrowie

szkola promująca zdrowieSzkoła promująca zdrowie to szkoła, która w szczególny sposób propaguje zdrowy styl życia wśród uczniów, wyposaża uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia, kształtuje w uczniach poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, prowadzi wszechstronną edukacje propagującą zdrowie, włącza do działań prozdrowotnych zarówno uczniów szkoły jak i rodziców.

Who is – leksykon zawierający biogramy osób żyjących.

who-is-who-aNie można samemu podjąć decyzji o wpisie do tego typu publikacji. Redakcje we własnym zakresie przeprowadzają poszukiwania osób, szczegółowo obserwując wzmianki w mediach oraz dokonując przeglądu leksykonów branżowych i archiwów. Publikacje zawierają biografie osób o prestiżu nie tylko międzynarodowym, ale także znanych i cenionych specjalistów o znaczeniu krajowym a nawet regionalnym, biografie polityków, naukowców, ludzi mediów i kultury, sportowców, prawników, przedstawicieli kościoła i wielu innych dziedzin. Decyzję o przyjęciu biografii do publikacji w leksykonie podejmuje zespół redakcyjny. W poniższej publikacji znajduje się biografia naszej dyrekcji – Heleny Olkuckiej.