TITLE

DESCRIPTION

I MAZOWIECKI ZJAZD SZKÓŁ IM. PAPIEŻA JANA PAWŁA II

12.04.2018 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w I Mazowieckim Zjeździe Szkół im. Papieża Jana Pawła II w Warszawie. Delegacja złożona z naszych Uczniów oraz Pani Dyrektor Pauliny Petrykat-Żmijewskiej, Pana Emila Czubachowskiego oraz Pani Anny Cieślak najpierw uczestniczyła we Mszy Św. w Świątyni Opatrzności Bożej celebrowanej przez Arcybiskupa Kazimierza Kardynała Nycza, a następnie wysłuchała wystąpienia Dyrektora Instytutu Papieża Jana Pawła II. Po części oficjalnej uczestnicy zjazdu mieli sposobność zintegrowania się, zwiedzenia Świątyni Opatrzności Bożej, Panteonu Wielkich Polaków, a także wystaw okolicznościowych o Janie Pawle II oraz zapoznania się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez Instytut Papieża Jana Pawła II. W zjeździe wzięło udział 500 osób z 37 szkół. Jego organizatorzy żywią nadzieję, że "Mazowieckie Zjazdy Szkół im. Papieża Jana Pawła II wpiszą się na stałe w kalendarz podobnych wydarzeń mających już swoja tradycję, jak doroczne Ogólnopolskie Zjazdy Szkół im. Papieża Jana Pawła II w Częstochowie, a także lokalne zjazdy w wielu regionach Polski". Dla nas to przede wszystkim kolejna sprzyjająca okoliczność oddania hołdu ukochanemu patronowi naszej szkoły.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress