TITLE

DESCRIPTION

FESTIWAL NAUKI – 21-22.09.2019

Tegoroczny Festiwal Nauki w Jabłonnie przeminął pod hasłem:  ”Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę". Słowa Konfucjusza niespodziewanie przysłużyły się eksperymentom szkolnym! W sobotę 21 września na naszych kolorowych stoiskach można było zobaczyć eksperymenty fizyczne i chemiczne oraz w przyjemny sposób wziąć udział w edukacyjnych, sportowych, plastycznych i językowych zabawach! Erupcja wulkanów, strzelająca lawa, szkodliwość papierosowego dymu, świat pod mikroskopem - to tylko niektóre z ciekawostek, jakie przygotowaliśmy dla odwiedzających nas gości. Dla pragnących odpoczynku były ustawione stanowiska z origami i warsztatami malarskimi, dla myślicieli i żądnych ciekawych opowieści - z zagadkami historycznymi. Dla najmłodszych przygotowaliśmy malowanie twarzy. Kolorowe gniotki, a także wykonanie brytyjskiej flagi przy pomocy skrawków z bibuły, rozwijały zdolności manualne. Można było też skorzystać z porad logopedycznych, psychologicznych, porozwiązywać językowe quizy, a także spróbować swoich sił w grze w bule:   Drugiego dnia festiwalu, 22 września 2019, na wspólnym stoisku naszej szkoły i przedszkola "Chatka Puchatka" nie brakowało atrakcji dla dzieci połączonych z treściami edukacyjnymi. Hasłem przewodnim były szeroko rozumiane eksperymenty - również takie, które pozwalają nam stosować innowacyjne metody nauczania. Zaproponowaliśmy więc młodym uczestnikom festiwalu gry pozwalające w łatwy i przyjemny sposób uczyć się matematyki i języków obcych, zabawy sportowe, plastyczne, przystępne metody wyszukiwania informacji oraz rozwijające kompetencje cyfrowe kodowanie obrazków. Porad udzielali również nasi logopedzi i psycholodzy. Na stoisku przedszkola można było pobawić się naturalnymi darami Froebla, uszyć torebkę czy stworzyć własną biżuterię. Nic więc dziwnego, że przyciągnęliśmy tłumy 🙂      

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress