TITLE

DESCRIPTION

DBAM O HIGIENĘ I ZDROWY UŚMIECH – DNI PROJEKTOWE W SZKOLE PRZY PIŁSUDSKIEGO

1 marca w szkole przy Piłsudskiego zrealizowaliśmy pierwszą część projektu "Dbam o higienę i zdrowy uśmiech". Zaczęliśmy od rozmów z kolegami i koleżankami, co kryje się za słowem "higiena". Poznaliśmy, co oznacza zwrot "dress code". W klasach zorganizowaliśmy pokazy mody i projektowaliśmy stroje odpowiednie do różnych okazji. Niektórzy zaprezentowali piękne i oryginalne fryzury, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Już wiemy, jak ubierać się do szkoły, do teatru czy na spacer. Dużo uwagi poświęciliśmy temu, jak powinien wyglądać i ubierać się schludny uczeń - powstały na ten temat pomysłowe plakaty. Było nam bardzo wesoło i świetnie się bawiliśmy, a przy okazji dowiedzieliśmy się, jak odpowiednio dbać o siebie i swój wygląd.  
Drugi dzień projektu „Dbam o higienę i piękny uśmiech” upłynął na dyskusji, co pomaga, a co szkodzi naszemu zdrowiu.
📌 Uczniowie oglądali filmy, śpiewali piosenki oraz wykonywali eksperymenty „Jak powstają dziury w zębach?” i Skąd się biorą zarazki?”.
📌 Klasa 3b wraz z wychowawczynią p. Izabelą Radzikowską zorganizowała spotkanie ze specjalistą w dziedzinie pięknego, zdrowego uśmiechu 🦷. Zaprosiła mamę naszych uczennic, która jest stomatologiem, by opowiedziała, jak właściwie zadbać o jamę ustną. Po spotkaniu uczniowie wykorzystali zdobytą wiedzę w praktyce, myjąc zęby.
📌 Potem wszyscy wykonali plakaty lub lapbooki podsumowujące wiadomości o higienie.
📌 Klasa 5 zdalnie przygotowała obrazkowy słowniczek w języku angielskim z nazwami przyborów higienicznych.
To był kolejny udany dzień. Już teraz każdy wie, jak ważne są czystość i dobre nawyki. 🛀🧼🧽
Trzeci dzień szkolnych działań profilaktycznych "Dbam o higienę i piękny uśmiech" to zmagania sportowe 🏃‍♀️🏃⚽️🏀🤸‍♀️⛹️‍♀️.
📌 3 marca wszystkie klasy aktywnie korzystały z sali gimnastycznej i ruchu na świeżym powietrzu.
📌 Były gry zespołowe, ćwiczenia gimnastyczne, tor przeszkód i aerobic przy muzyce. Wszystkie dzieci ćwiczyły z wielkim zaangażowaniem i świetnie się przy tym bawiły.
📌 Na koniec wychowawcy w klasach rozdali aktywnie uczestniczącym w projekcie uczniom certyfikaty uznania🎖.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress