TITLE

mgr Marta Banaszek

Wychowawca świetlicy

Wykształcenie wyższe pedagogiczne

• Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie: pedagogika, specjalność animacja społeczno-kulturalna, studia magisterskie (certyfikat jakości kształcenia Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej nr 28/2001)
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, studia licencjackie

Codziennie rano… zastanawiam się, jak ciekawie spędzić dzień.
Nie byłam w stanie przewidzieć… że życie to labirynt pełen różnych możliwości.
Najbardziej lubię…  mieć alternatywę.
Cenię sobie szczerość… na gruncie prywatnym i zawodowym.
Często… surfuję po Internecie.
Marzę… o utopii.
Zawsze… nie tylko słyszę, ale i słucham dzieci.
Przeraża mnie… nienawiść i ortodoksja.
Dzień kończę… czytając książkę na dobranoc mojemu synowi.
Nie chciałabym… stracić zapału do działania.
U uczniów cenię… ambicję, otwarty umysł, pasję, talent.
Uczniów do nauki motywuję… uświadamianiem, jak wiele różnych drzwi otwiera nauka.
W wolnym czasie… robię to, co lubię: spotykam się z przyjaciółmi i korzystam z dobrodziejstw kultury.
Nauczycielem zdecydowałam się zostać… w szkole podstawowej. Podczas Dnia Nauczyciela uczniowie mogli wcielać się w role swoich wychowawców. Bardzo to lubiłam. Na studiach postanowiłam, że nie będę nauczycielem jednego przedmiotu, lecz animatorką kultury. Ten zawód to nieustanne szukanie pasji i zarażanie nią innych.