Zapraszamy na konferencję Akademii Świadomego Rodzica

Akademia Swiadomego Rodzica  

Program konferencji

9.00 – 10.30 LOGODYDAKTYKA – WYCHOWANIE DO SZCZĘŚCIA Tematem prelekcji będzie zapoznanie z logodydaktyką, która zajmuje się kompleksowo rozwojem człowieka w każdym wieku, ma narzędzia pozwalające właściwie podejść do wykorzystania potencjału, jaki jest w każdym człowieku i pozwolić mu na poczucie szczęścia. W przypadku wykorzystania jej do wychowywania, jest formułą dochodzenia do pełnego poczucia spełnienia za sprawą systematycznie przekazywanych i demonstrowanych praw działania świata, poznawaniem siebie i absorbowaniem wiedzy, która sprzyja budowaniu pozytywnego wizerunku siebie i świata. Dowiemy się: Czym jest wychowywanie i czym jest szczęście, jak właściwie pojmować „skuteczność” i „sukces”, czym jest współpraca z podświadomością. Jak ważne jest komplementowanie oraz jak świadomie się komunikować. Jak słuchać. Jak nasze działania jako rodziców odwzorowują się na asertywności naszych dzieci w przeciągu całego życia. Helena Grzyb - psycholog, trener ASDIMO, asystentka Iwony Majewskiej-Opiełki, absolwentka Szkoły Trenerów Administracji I Biznesu STABI oraz rocznego programu rozwojowego w Akademii Skutecznego Działania "Droga do...", wystąpiła dwukrotnie na konferencji Dni Siły, której jest też organizatorem, prowadzi zajęcia dla młodzieży z asertywności i pracuje nad kolejnymi. 10.45 – 12.15 JESTEM OK, TAKI JAKI JESTEM” JAK RODZICE I SZKOŁA MOGĄ WSPIERAĆ DZIECI W ROZWOJU POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI Podczas prelekcji poruszone zostaną zagadnienia dotyczące poczucia własnej wartości, które w ostatnim czasie doczekało się wielu definicji. W oparciu o fragmentu filmu „Alfabet” przyjrzymy się temu, czym naprawdę owe poczucie własnej wartości jest a czym nie. Odnosząc się do badań psychologicznych i treści przedstawionych w filmie, spróbujemy wspólnie odnaleźć te czynniki, które mogą być pomocne w budowaniu relacji z dziećmi i wspieraniu ich w rozwoju zgodnie z ich potrzebami. Jaka jest rola rodziców a jaka szkoły? Jak nie pogubić się w pułapce "dzisiejszych czasów" i być dobrym towarzyszem na drodze. Piotr Romanowski – psycholog i psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzinami. Współpracował z placówkami świadczącymi specjalistyczne wsparcie dla osób znajdujących się w głębokim kryzysie osobistym. Obecnie udziela pomocy terapeutycznej w placówkach medycznych dla dzieci i młodzieży (m.in. w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii). Sprawuje również opiekę psychologiczną w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Milenium. 12.30 – 13.30 O JĘZYKU, KTÓRY RANI O języku, który rani i alternatywach, które pomagają w rozwoju poczucia własnej wartości – tematem prelekcji będzie znaczenie komunikacji w relacji rodzic-dziecko. Co mówić, a czego unikać, kiedy chcemy pomóc dziecku w rozwoju jego poczucia własnej wartości? Jak budować bezwarunkową relację i jednocześnie mówić o swoich granicach i granicach innych osób? Co może kryć się za pewnymi komunikatami – jak dane treści może odczytywać rodzic-nadawca, a jak dziecko-odbiorca? Anita Janeczek-Romanowska – psycholog dziecięcy, autorka licznych artykułów z zakresu psychologii rozwojowej i wychowawczej dziecka (publikacje dla PWN, PZWL, Dziecisawazne.pl, Dzielnicarodzica.pl). Od kilku lat jest pracownikiem stołecznych placówek oferujących wsparcie dla dzieci i ich rodzin (m.in. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 9 w Warszawie). Od października 2015 sprawuje opiekę psychologiczną nad dziećmi w Niepublicznym Przedszkolu Chatka Puchatka. W swojej pracy koncentruje się na diagnostyce psychologicznej oraz wsparciu rodziców i dzieci w budowaniu relacji. Fascynuje się tematyką więzi, Porozumienia bez przemocy oraz świadomego rodzicielstwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców i specjalistów pracujących z dziećmi, jest autorką artykułów psychologicznych na www.bycblizej.pl   Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy świadomie i mądrze starają się wychowywać swoje dzieci oraz szukają różnych dróg i możliwości wspierania ich rozwoju!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress