TITLE

DESCRIPTION

XXI FESTIWAL NAUKI PAN W JABŁONNIE JUŻ ZA NAMI

Na tegorocznym Festiwalu Nauki, który odbył się 23 i 24 września br. w Jabłonnie, przygotowaliśmy się do tematu "KOLEKCJONERZY SŁÓW". Nasza szkoła od dwóch lat uczestniczy w programie logodydaktyki, który wielką wagę przykłada do języka, jakim się posługujemy. Wypowiadane przez nas słowa mają moc - i od nas zależy, czy będzie to moc wskrzeszania pozytywnych emocji. Uczymy nasze dzieci takich słów, aby otwierały im wszystkie możliwe drzwi, za którymi czeka na nich szczęście - miłość, rodzina, pasja, wymarzona praca. Jak to robimy? Posługujemy się metodami aktywizującymi i wykorzystujemy naturalną ciekawość poznawczą dzieci. Zarażamy ich pasją, entuzjazmem i zainteresowaniem. To wszystko można było zobaczyć na naszych stoiskach podczas Festiwalu Nauki. Przygotowaliśmy takie zajęcia i warsztaty, aby sprawiały dzieciom, jak najwięcej przyjemności i satysfakcji, a przy tym przekazywały niezbędną wiedzę i kompetencje z różnych dziedzin. Były więc warsztaty edukacyjne - w tym również w dwóch językach: angielskim i niemieckim, chemiczne i matematyczne; plastyczne - wyrażanie szczęścia poprzez barwy, kodowanie obrazków połączone z nauką alfabetu i liczenia, origami; ruchowe - podstawy taekwondo, judo i inne aktywności na świeżym powietrzu; muzyczne - z bum bum rurkami, bębnami i instrumentami perkusyjnymi; konstrukcyjne - wraz z LegRobot zorganizowaliśmy Zawody Robotów - oraz mądrej zabawy poprzez robienie własnej zabawki gniotka, gry planszowe i malowanie twarzy. Można było również skorzystać z porad naszych psychologów i logopedy. Starsi uczniowie z klas VII i gimnazjum wraz z p. Urszulą Chrulską przygotowali koncert – można go obejrzeć na naszych stronach internetowych. Jesteśmy SZKOŁĄ INNĄ NIŻ WSZYSTKIE, ponieważ zgodnie z zasadą neurodydaktyki uważamy, że miarą sukcesu szkoły nie jest miejsce w rankingach, lecz to, czy dzieci zachowują w niej swoją naturalną chęć do uczenia się, czy są szczęśliwe i czy się rozwijają. Rozwój daje radość – to wynika z tego, jak działa nasz mózg. Ale tego nie pokażą testy, lecz relacje w szkole. Do zobaczenia na kolejnym Festiwalu Nauki za rok!    

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress