TITLE

DESCRIPTION

WIGILIA 2017

NSP w Legionowie

To już tradycja naszej szkoły, że co roku tuż przed rozpoczęciem przerwy świątecznej nasi uczniowie wprowadzają nas w klimat świąt Bożego Narodzenia okolicznościowym koncertem w sali widowiskowej legionowskiego ratusza. Tym razem występ odbył się 20 grudnia. Pani Dyrektor Helena Olkucka rozpoczęła uroczystość słowami skierowanymi do uczniów oraz zgromadzonych na widowni rodziców. Przypomniała, że język ma moc i warto dzieci wyposażać w przekonanie o ich mocnych stronach, kierując do nich dobre słowa. Klasy 0-VI pod kierunkiem p. Karoliny Kwiatek oraz wychowawczyń zaśpiewały kolędy i utwory świąteczne. Nie zabrakło również świątecznych wierszy oraz gry na instrumentach. Oprócz klas na scenie zaprezentowała się również kuźnia wokalna z utworem "Mario, czy już wiesz?". Na koniec wszyscy zaśpiewali kolędę "Dzisiaj w Betlejem". Podczas koncertu rodzice mogli oglądać wyświetlane na dużym ekranie zdjęcia klasowe, które wykonała p. Matylda Durka-Bojarun. Dziękujemy za wspólnie spędzone z nami chwile w tym wyjątkowym czasie! Kierujemy również podziękowania do wszystkich osób, które pomogły w przygotowaniu tego koncertu. Wszystkiego najlepszego w nowym roku 2018!    

NSP w Jabłonnie

  Jak co roku przed przerwą świąteczną w legionowskim ratuszu odbył się szkolny koncert kolęd. Rodzice uczniów naszej szkoły mieli okazję posłuchać pięknych utworów w wykonaniu swoich pociech. Kolejno występowały wszystkie klasy I-VI oraz kółka muzyczne przygotowane przez panią Annę Rybińską. Dzieci włożyły dużo serca i starań, by zaprezentować się jak najlepiej i niewątpliwie im się udało. Koncert był wzruszający, pozwolił wszystkim zatrzymać się w pędzie dnia i poczuć magię świąt. Spotkanie wprowadziło zebranych w magiczny nastrój, a mądre i ciepłe słowa Pani Dyrektor Heleny Olkuckiej skłoniły do refleksji na temat tegorocznych świąt. Po przedstawieniu pani od muzyki wręczyła dyplomy wyróżniające uczniów biorących udział w konkursie piosenek świątecznych. Tradycją szkoły jest również wyłonienie zwycięzców konkursu na Najpiękniejszą Baśń Rodzinną dla klas I-III oraz konkursu na Świąteczne Opowiadanie dla klas IV-VI. Pani Dyrektor przygotowała wspaniałe nagrody, które razem z panią od języka polskiego wręczyły Karolinie Rosiak i jej mamie Edycie, Aurelii Krzywkowskiej oraz Marceli Walento. Zwycięskie prace wyróżniały ciekawe ujęcie tematu oraz oryginalne i staranne wykonanie.  

NSP i Gimnazjum na Parkowej

Za nami emocje towarzyszące przygotowaniom do przedstawienia wystawionego w ratuszu legionowskim 21 grudnia 2017 roku. Tym razem opowiedzieliśmy "Historię żółtej ciżemki", która przeniosła nas do królewskiego miasta Krakowa. W roli głównej jako Wawrzuś z Poręby wystąpił uczeń klasy VIIb Aleks Iwanow a jego wspaniała, premierowa interpretacja z pewnością na długo pozostanie w pamięci widzów. Na wielkie brawa zasłużyli wykonawcy - tancerze popisujący się znakomitymi umiejętnościami aż w trzech odmiennych tańcach: pawanie, krakowiaku i komedii dell'arte oraz aktorzy: Mikołaj Pruszyński w roli Burmistrza, Wojtek Górecki, Maja Kaźmierska i Alessandro Migliorisi jako Kronikarze królewscy, a także uczennice klasy IIa gimnazjum - Kornelia Olkucka w roli Margosi, Jagoda Stawicka - duszek lasu. Z klasy IIb w głównych rolach wystąpiły Marysia Jaczyńska, Natalia Tyczkowska oraz w roli Króla - Michał Adamski oraz Mateusz Karolczuk - Stanko i Mateusz Kaczmarczyk - Ojciec Szymon. Towarzyszyli im uczniowie klasy IIIa: na szczególne brawa zasługuje Karol Płowiecki w roli Jana Długosza; szczególne podziękowania za interpretację wiersza K.I. Gałczyńskiego "Wit Stwosz" przekazujemy Wiktorowi Żmijewskiemu i Krzysiowi Kędzierskiemu oraz utalentowanej Karolince Skublickiej (klasa VIIb). Dekoracje przygotowywały uczennice klasy IIIb - Sonia Stadnik, Maja Michałowska i Ola Polak. Bardzo ważnego wsparcia użyczyła nam Pani Agatka Wrotkowska i jej uczennice.          

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress