TITLE

DESCRIPTION

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – 100. ROCZNICA ODZYSKANIA WOLNOŚCI

NSP NA UL. PIŁSUDSKIEGO W LEGIONOWIE

Narodowe Święto Niepodległości było w tym roku wyjątkowe, o czym wiedzą nawet najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Minęło 100 lat, odkąd nasz kraj odzyskał wolność. To wspaniała okazja do tego, by w czasie obchodów święta pokazać coś wyjątkowego. Tak też się stało w naszej szkole! A to wszystko za sprawą klasy IIa i IIb, które w tańcu dramie przedstawiły zabory oraz niezapomniany rok 1918. Wspaniała muzyka, perfekcyjne ruchy uczniów, podniosła atmosfera to gwarant sukcesu ;] Dodajmy do tego pięknie odśpiewany hymn, uroczyste wniesienie sztandaru szkoły i mamy coś, czego nie zapomnimy przez następne 100 lat ;]  

NSP NA UL. MODLIŃSKIEJ W JABŁONNIE

  Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się w czwartek 8 listopada. Natomiast we wtorek 12 listopada uczniowie klas 0-6 zebrali się w sali gimnastycznej, aby śpiewać polskie pieśni patriotyczne. Obecny był nawet Józef Piłsudski z adiutantem. Piękne pieśni, dekoracje, flagi, kotyliony, gazetki ścienne - to wszystko przypominało nam, jak bardzo ważną rocznicę obchodziliśmy w tym roku. Było wzruszająco i czuliśmy, że unosił się nad nami duch patriotyzmu. https://www.youtube.com/watch?v=mIDCcSjF6wk      

NSP I GIMNAZJUM NA PARKOWEJ W LEGIONOWIE

  14 listopada w naszej szkole hucznie świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości. Obchody zostały przygotowane przez Samorząd Szkolny i przedstawicieli klas 7, 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum, które były chętne do pomocy. Nad przygotowaniami sprawowały pieczę Pani Agata Wrotkowska i Pani Ewa Jelonek. Świętowanie zaczęło się od uroczystego wprowadzenia pocztu sztandarowego szkoły i odśpiewania hymnu. Potem obchody umilił krótki koncert w wykonaniu uczennic klas 3 gimnazjum i 8 szkoły podstawowej oraz Pani Urszuli Chrulskiej i Pana Rubena Fernandeza. Następnie uczennice klasy 7 wzbogaciły apel ciekawą prezentacją na temat historii dążenia Polski do bycia niepodległą. Gdy wszyscy myśleli, że to już koniec, Samorząd Szkolny zaskoczył nas grą terenową po szkole. Wszyscy zostali podzieleni na grupy i wspólnie musieli odwiedzić 16 stacji, na których trzeba było wykonać najróżniejsze zadania. Trzeba było się wykazać różnymi umiejętnościami, ponieważ niektóre polecenia wymagały zdolności matematycznych, inne plastycznych. Szeroka wiedza o polskiej historii również była przydatna przy zadaniach. Każdej grupie udało się zakończyć grę z pozytywnym rezultatem. Na sam koniec dyrekcja szkoły podsumowała obchody i poczęstowała nas lizakami i bezalkoholowym szampanem. Odśpiewaliśmy również uroczyście "Sto lat". Uroczystość jak najbardziej się udała, wszyscy podziwiali trud włożony w to, byśmy nie zapomnieli obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości i byśmy jak najlepiej je wspominali. Taka forma apelu była czymś nowym i zaskakującym i - jak widać po uczniach naszej szkoły - została odebrana z entuzjazmem. Dyrekcji szkoły, nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowania, jak i Samorządowi Szkolnemu należą się szczere podziękowania. Zosia 3B        

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress