TITLE

DESCRIPTION

HELENA OLKUCKA WŚRÓD PIĘCIORGA DYREKTORÓW WYBRANYCH Z CAŁEJ POLSKI DO DYSKUSJI PANELOWEJ „DYREKTOR ARCHITEKTEM SUKCESU”

Byliśmy na OSKKO… i  wiemy już na pewno, że „Dyrektor jest architektem sukcesu”.  Tak, tak,  kolejny (12) raz wzięliśmy udział w  OSKKO!!!. Cóż to takiego? Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty - największe w Polsce stowarzyszenie skupiające dyrektorów i wicedyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz urzędników oświatowych. OSKKO jest organizatorem Kongresu Zarządzania Oświatą, największej polskiej konferencji dla dyrektorów szkół i urzędników oświatowych, odwiedzanej rokrocznie przez ok. 1000 uczestników. Stowarzyszenie stale konsultuje zmiany w prawie oświatowym, jest obecne na posiedzeniach Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży Sejmu. W tym roku obradowano w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Kinie Kijów. Dyrektor Szkoły Helena Olkucka oraz my wicedyrektorzy uczestniczyliśmy w ciekawych wykładach i warsztatach. Warto wspomnieć o niektórych. „Alternatywy 4 lub 4 sposoby na efektywna komunikację  z pokoleniem X, Y, Z”, albo „Tutoring kariery, czyli o tym, jak uczeń w szkole może odkrywać ścieżkę rozwojową lub zawodową”. To nie koniec, udało się nam zgłębić bardzo interesującą innowacyjną edukację matematyczną z darami Froebla. Inspirujące stały się dla nas przykłady wykorzystania eksperymentów w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych na różnych poziomach edukacji szkolnej. Jako szkoła czuliśmy się wyróżnieni, ponieważ spośród 1000 dyrektorów z całej Polski Helena Olkucka, jako osoba, której uczniowie osiągają sukces, została zaproszona do udziału w dyskusji panelowej „Dyrektor architektem sukcesu”. Zadaniem pięciorga wybranych było podzielenie się swoimi doświadczeniami i pomysłami na sukces edukacyjny ucznia. Debata była bardzo emocjonująca i mimo że czas się skończył, uczestnicy nie chcieli opuszczać sali. Brawo, Pani Dyrektor. Życzymy dalszych sukcesów, a my bierzemy się do przekuwania zdobytej wiedzy w sukces naszych podopiecznych.      

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress