TITLE

DESCRIPTION

FESTIWAL TEATRALNY „MASKA” 2018

Festiwal Teatralny „Maska” 2018 już za nami... W dniach 20-22 marca scena w sali widowiskowej legionowskiego ratusza należała tylko dla nas. Co tam się nie działo! Przygotowaliśmy 10 występów, po trzy z każdej naszej szkolnej placówki oraz jeden z udziałem naszych przedszkolaków z "Chatki Puchatka". Uczniowie zaprezentowali się w krótkich formach teatralnych, inscenizacjach muzycznych oraz klasycznych przedstawieniach. Łączyło je jedno motto - „Wdzięczność wrotami do potęgi, mądrości i kreatywności”.  

"Akademia Pana Kleksa"

  Otwarciem Festiwalu 20 marca 2018 r. była sztuka wystawiona przez kółko teatralne klas V z Jabłonny pod kierunkiem p. Martyny Cendrowicz. W przedstawieniu wzięli udział: Adaś Niezgódka - Maks, Pan Kleks - Staś, Szpak- Kuba, uczniowie akademii - Ola, Kinga, Zosia, Agatka, Szymon, Julia i Małgosia. "Akademia Pana Kleksa" to optymistyczna opowieść o magicznej szkole i wspaniałym nauczycielu, gdzie nauka staje się przygodą pełną fantazji i radości. Scenariusz był połączeniem tradycji, czyli przedstawiał historię znaną z lektury, i nowoczesności. W występie nie zabrakło tańca, śpiewu i wesołej zabawy. Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, współpracowali na scenie, a przede wszystkim świetnie się bawili. Tańczyli do znanych piosenek: "Witajcie w naszej bajce", " Na wyspach Bergamutach", "Planeta fantazja", " Zoo" oraz "Buterffly". Agatka zaśpiewała piosenkę "Pożegnanie z bajką" Z. Sośnickiej, a cały występ wzbogaciło także kółko muzyczne akompaniujące na instrumentach akustycznych.    

"Iskierka życia"

Przedstawienie kuźni teatralnej IV-VI pod kierunkiem p. Katarzyny Jędrzejewskiej z gościnnym udziałem mamy Marysi pozostawiło nam słodkie wspomnienie dzieciństwa i poczucia bezpieczeństwa pod skrzydłami rodziców, którzy troszczą się o swoje dzieci i zapewniają im jak najlepszy start w życiu. Podczas spektaklu rodzice mogli obejrzeć wzruszającą prezentację zdjęć swoich dzieci na różnych etapach rozwoju. Występujące dziewczynki dały niezapomniany popis gimnastyczny w tańcu z płachtą, gdzie każdy układ był zaprezentowany z wielką precyzją i wymagał maksymalnego skupienia. Całość dopełniała specjalnie dobrana muzyka. Małgosia i Kalina zaśpiewały "Chcę być Kopciuszkiem" z musicalu "Metro" (akompaniament p. Karolina Kwiatek-Jagaczewska) o bajce, która nigdy się nie kończy. Tą bajką jest miłość i wdzięczność dzieci wobec rodziców.    

"Muzyką i obrazem malowane"

Inscenizacja muzyczna przygotowana pod kierunkiem Pani Dyrektor Heleny Olkuckiej oraz Pani Urszuli Chrulskiej na otwarcie Dni Osób Niepełnosprawnych 2018. Podczas prezentacji ukazującej biedę i choroby dzieci Trzeciego Świata mogliśmy posłuchać wzruszającej gry na instrumentach w wykonaniu naszych uczniów. https://www.youtube.com/watch?v=WVVjx4JiOEg&t=50s    

"Bajka o..."

Przedstawienie kuźni teatralnej 0-III pod kierunkiem p. Joanny Płóciennik to dowód na to, że wyobraźnia potrafi zdziałać cuda i nie ma granic. Autorami scenariusza do tego spektaklu są sami występujący w nim uczniowie. Nic więc dziwnego, że w bajce - choć krótkiej - działo się wiele i nie zabrakło w niej humoru.    

"Piękna i Bestia"

Uczniowie IIa gimnazjum przenieśli nas w odległe bajkowe czasy, przypomnieli, że to, co najważniejsze, jest widoczne tylko dla serca, nie dla oczu. W przedstawienie zaangażowana była cała klasa. Uczniowie samodzielnie napisali scenariusz, wykonali dekoracje, zadbali o rekwizyty, poświęcili mnóstwo czasu na próby. Dla wielu było to ogromne wyzwanie stanąć na scenie i zaprezentować się przed kolegami.

"Brzydkie kaczątko"

21.03.2018 r. wystąpiło kółko teatralne klas 1-3 z Jabłonny pod kierunkiem p. M. Cendrowicz z przedstawieniem "Brzydkie kaczątko". W roli głównej wystąpiła Zosia, w roli mamy i łabędzia Emilka, kaczątek i łabędzi Wiktoria, Karolina i Melania, w roli kaczki i łabędzia Wiktoria, kota - Michał i psa - Alan. W sztuce tradycyjna gra aktorska była przeplatana akcentami muzycznymi z wykorzystaniem muzyki klasycznej Piotra Czajkowskiego. Łabędzie wykonywały taniec ze wstążkami z elementami baletu. Całość dopełniała piękna dekoracja wykonana przez mamę Emilki i prezentacja multimedialna. Dzięki temu widzowie mogli się przenieść w miejsce akcji przedstawienia i poczuć atmosferę, jaka towarzyszyła małym aktorom na scenie. W występie nie zabrakło elementów humorystycznych i wzruszających, gdyż przedstawiona baśń jest pełna emocji i wzruszeń.    

"Śnieżka"

Klasy I b i 0 wspólnie przygotowały dla naszej wspaniałej publiczności przedstawienie pt. „Śnieżka”. Uczniowie pod opieką pań: Marty Sówki, Agaty Boszko i Karoliny Kwiatek-Jagaczewskiej zaprezentowali swoje talenty nie tylko aktorskie, ale także muzyczne i językowe. Za to talent artystyczny wykorzystały w przygotowaniu scenografii: pani Beata Kaleta – zamek, pani Klaudia Bartosiak – domek krasnoludków oraz panie wychowawczynie – las.

"Jak rozweselić pechowego nosorożca?"

Spektakl kuźni teatralnej p. Doroty Papis. Nosorożec nie potrafi... fruwać! Swój problem powierza więc przyjacielowi – uroczemu wróbelkowi, a ten ze szczerymi intencjami próbuje go nauczyć tego, co sam potrafi doskonale. Występ kuźni teatralnej pod kierownictwem p. Doroty Papis prowadzi nas w dowcipny sposób przez naukę latania tytułowego pechowca. Czy marzenia wezmą górę nad rozsądkiem? Czy warto być kimś innym niż się jest w rzeczywistości? Co tak naprawdę okaże się istotne dla nosorożca, no i czy w końcu się do nas uśmiechnie? Te pytania nie pozostały bez odpowiedzi. Wyjątkowy spektakl ze wspaniałym przesłaniem został przyjęty przez publiczność żywiołowo i z pewnością zostanie zapamiętany na długo. FILM ZE SPEKTAKLU

"Balladyna"

Zmierzenie się na scenie z klasycznym dramatem to nie lada wyzwanie. Nasi uczniowie gimnazjum pod kierunkiem Pani Anity Makuszewskiej tym razem sięgnęli po dzieło Juliusza Słowackiego. Odrealniona scenografia, wątki baśniowe i dawne legendy mieszają się w tym spektaklu ze światem intryg, miłości i rywalizacji. Odwieczna walka dobra ze złem nigdy się nie kończy, a jej wynik zależy od ludzkich wyborów.
         

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress